O imprezie

Tradycje Stołu Wielkanocnego to impreza, która z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem wśród odwiedzających jak i wystawców. Organizatorami wydarzenia są Gmina Marcinowice oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach. W tym roku zapraszamy po raz kolejny w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Marcinowicach w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 roku od godziny 13.00.

Impreza stanowi wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji.

Wydarzenie swoim zasięgiem obejmuje cały region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk oraz partnerskie powiaty. Impreza skupia wokół siebie przedstawicieli organizacji pozarządowych, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich, zespoły artystyczne, przedszkola i  szkoły.

Kilkunastoletnia tradycja organizacji imprezy została doceniona w roku 2014 w plebiscycie Kompasy, w którym została nagrodzona Złotym Kompasem  w kategorii kultura.

W tym roku honorowym patronatem wydarzenie objęli: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Wydarzenie ma charakter konkursu, w którym każdy z zaproszonych gości przygotowuje stół z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Specjalnie powołane jury składające się ze znanych osobistości stara się wyłonić szczególnie wyróżniający się stół, który zachwyca zarówno pięknym nakryciem jak i smacznymi potrawami. Jak do tej pory okazywało się jednak, że wszystkie prezentacje zasługiwały na miano zwycięzcy.

Całość kończy się wręczeniem nagród i wspólną degustacją przygotowanych potraw przez wszystkich przybyłych na uroczystość gości i zwiedzających. Atmosferę spotkania ubogaca muzyka ludowa i piosenki wykonywane przez zespoły, które jednocześnie prezentują stoły.

Po raz kolejny otwarta zostanie druga hala wystawiennicza, gdzie umiejscowiony będzie Kiermasz Produktu Wielkanocnego  z najlepszymi lokalnymi produktami do kupienia w sam raz na świąteczne stoły.

Do zobaczenia!

Organizatorzy

 

Mapa dojazdu